Na Cenu hejtmanky Středočeského kraje letos lidé nominovali 36 osobností, začíná hlasování veřejnosti

Na Cenu hejtmanky Středočeského kraje letos lidé nominovali 36 osobností, začíná hlasování veřejnosti

Na Cenu hejtmanky Středočeského kraje letos lidé nominovali 36 osobností. Na webu Krajského úřadu můžete seznámit s jejich stručnými životními příběhy a hlasováním rozhodnout o tom, kdo získá Cenu veřejnosti.

Po roční pauze způsobené covidem-19 letos Středočeský kraj opět vyhlásil anketu Cena hejtmanky. Jde o ocenění určené osobnostem, které jsou něčím mimořádné, vynikají ve svém oboru, vykonaly hrdinský čin nebo například pravidelně pomáhají druhým. Podmínkou je, že se narodily ve Středočeském kraji, žijí zde nebo je s regionem spjato jejich působení, život, dílo nebo činnost. Lze jej udělit i in memoriam.
„Na Cenu hejtmanky lidé letos nominovali 36 osobností. Jsou mezi nimi podnikatelé, vědci, sportovci, osobnosti spojené s kulturou nebo lidé, kteří pomáhají druhým. Zastoupené jsou všechny kategorie, do kterých mohli lidé své nominace posílat. S každou osobností je spojen silný příběh a já jsem moc ráda, že i díky této anketě se o nich dozvídáme. Ocenění by si zasloužili všichni,“ uvedla hejtmanka Petra Pecková.

Cena hejtmanky je udělována v těchto kategoriích:

  • Hrdinský čin a společenská odpovědnost
  • Kultura
  • Sport
  • Vzdělávání, věda a výzkum
  • Pracovník veřejného sektoru
  • Podnikatel / podnikatelka
  • Cena veřejnosti

Zatímco v případě prvních šesti kategorií o výběru oceněného rozhoduje na základě nominací hodnotící komise, o vítězi v poslední kategorii se rozhoduje prostřednictvím hlasování veřejnosti. To proběhne na webu Středočeského kraje na základě zpracovaných medailonků ze všech řádně zaslaných nominací na Cenu hejtmanky v ostatních kategoriích. Medailonky i odkaz na hlasování najdete ZDE.
Hlasování potrvá do 10. prosince 2021.

Do kategorie „Cena veřejnosti“ bylo nominováno bylo 36 osobností žijících ve Středočeském kraji.

Mníšek pod Brdy má také „jedno želízko v ohni“:
Pan Stanislav Jirota, starousedlík a emeritní starosta Mníšku pod Brdy, je nominován za práci pro toto město, ve kterém žije bezmála 70 let. Jak se uvádí v jeho nominaci, „jeho stopa v politickém a společenském životě města je nesmazatelná. Za pomoci pana Stanislava Jiroty získal Mníšek pod Brdy během času lepší podmínky pro život v něm, stal se atraktivním městem v rámci Středočeského kraje, kam za bydlením, kulturou či přírodou jezdí lidé z různých koutů ČR.“ Kromě stabilizace regionu se podle nominace zasloužil o rozvoj Mníšku pod Brdy, zlepšení čistoty vod i o zlepšení dopravní dostupnosti začleněním do systému PID.

Pan Stanislav Jirota

„Pro občanskou společnost je nesmírně důležité ukazovat příklady, které se mohou stát inspirací pro ostatní. Ať už je to práce pro druhé, vytrvalost v podnikání, v kultuře, ve sportu nebo příběhy hrdinů, kteří neváhali, vyhodnotili situaci a rozhodli se zachránit lidský život nebo zdraví, i když ostatní jen šokovaně přihlíželi. Všechny příběhy, které stojí za nominacemi, nám dávají naději, že žijeme v dobré společnosti, že to s námi není tak zlé,“ uzavřela hejtmanka.
Hodnotící komise je složená ze členů Rady Středočeského kraje, zástupců zastupitelských klubů a odborníků z jednotlivých oblastí. Slavnostní vyhlášení výsledků je naplánováno na leden 2022.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se