Na kolech k nezávislosti

Na kolech k nezávislosti

Sportujete? Běháte? Jezdíte rádi na kole?  V Magdaléně, o. p. s. vedeme klienty v léčbě k různým pohybovým aktivitám. Sport je totiž důležitou součástí terapie, která zlepšuje celkové fyzické zdraví a snižuje prožívání stresu a úzkosti. Člověku se závislostí dává možnost zažít uspokojení a radost z výkonu bez pomoci návykových látek. Pro klienty terapeutické komunity a programu Chrpa máme právě vypsanou sbírku na koupi horských kol, která budou klientům sloužit několik let.

Říká se, že Češi jsou národ cyklistů a my se s tímto tvrzením ztotožňujeme. Kola využívají klienti v léčbě jako dopravní prostředek pro cesty na nákupy, k lékařům, a také na výlety. Každý rok jezdí na „zátěžák“, tedy několikadenní cyklistickou akci, kde většina z nich zažije vůbec poprvé tento typ aktivity. Překonávají sebe sama, a to jim pak dodává sílu na další překážky, které je v léčbě i mimo ni čekají. „Sport byl pro mě důležitý před tím, než jsem se stal závislým. Dnes mi pomáhá vyplnit volný čas, který jsem dříve trávil v partě a s alkoholem. Nejvíce mě baví vyjížďky o víkendu, kdy mám čas na delší trasy,“ říká Honza, který už několik let úspěšně abstinuje. Kromě toho, že sport vede ke zdravému životnímu stylu, se kterým se závislost neslučuje, tak pravidelné sportování přispívá k rozvoji dovedností, které pomáhají k opětovnému začlenění do společnosti.

Cílem kampaně je koupit nová horská kola. Za další případné finance pořídíme i zadní cyklo-brašny na nosič, osvětlení, helmy, sady dílenského cyklo-nářadí, pumpičky, zámky, blatníky, stojany, mazací oleje. Všechny vaše dary budou použity pro potřeby Terapeutické komunity a programu Chrpa, který je určený pro klienty s přidruženým duševním onemocněním. Děkujeme za podporu.

Více informací najdete na stránkách DARUJME.CZ.

Za Magdalénu, o. p. s. Šárka Slavíková Klímová, PR manažerka

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se