Říjnové Slovo místostarostky Daniely Páterové

Říjnové Slovo místostarostky Daniely Páterové

Daniela Páterová, DiS.

Vážení a milí spoluobčané,
utichly i poslední dozvuky léta a začal podzim. Většina z nás si z letošního léta odnesla krásné vzpomínky, a přesto, že jsme nadšeně vycestovali za dobrodružstvím a novými zážitky, všichni jsme se s radostí vrátili do našich domovů. Vždy, když se po delší době vracím zpátky do Mníšku, uvědomím si, jak moc mi naše městečko uprostřed lesů přirostlo k srdci. A jak velmi mi proto záleží na tom, aby se rozvíjelo a rostla v něm zdravá a tvořivá komunita.
Nesmírně mě potěšil letošní, opět vydařený ročník tradiční akce Štrůdl pořádaný spolkem Rorejs. Skvěle jsme se s našimi přáteli a známými i našimi dětmi bavili – výtvarné dílničky, skvělá ochutnávka soutěžních štrůdlů, výborná káva, zábavné divadlo pro děti a velmi vtipné akrobatické představení pro všechny, to vše završené nádherným koncertem Lenky Dusilové – děkuju vám všem, kdo jste se na organizaci podíleli.
Poslední prázdninovou neděli jsme pokřtili naši první legální sprejovací plochu díly zkušených writerů z DOS Crew za podpory Molotow Praha. Všichni přítomní obdivovali krásné výtvory na zdi, o to víc mě mrzí, že hned druhý den byla tato vydařená díla přesprejována. Proto připomínám pravidla pro sprejování na legální zdi: nepřemalovávat a neničit nové věci; nepřemalovávat kvalitní věci na úrovni – platí hlavně pro méně zdatné; nemalovat hanlivé, urážlivé symboly nebo slova; nenechávat po sobě nepořádek.
První školní den jsme společně s radními přivítali v sále Pavilonu prvňáčky, kteří letos zahájili školní docházku. Letos poprvé se bude jedna třída učit v bilingvním česko-anglickém programu. Všem školákům přeji úspěšný školní rok. Jsem ráda, že se podařilo i letos tradičně první školní den navštívit všechna školská zařízení zřízená městem a alespoň krátce osobně promluvit s ředitelkami. Vnímám to jako důležitou součást celoroční spolupráce mezi městem a školskými zařízeními. Spolupráci všech školských zařízení vnímám jako základ pro vytvoření příjemné atmosféry a komunity v našem městě.
I přes malé zpoždění se podařilo dokončit přístavbu ZUŠ a návštěva základní umělecké školy v Mníšku tak bude pro žáky i učitele o něco komfortnější.

Přeji vám všem příjemné slunné podzimní dny.

Vaše Daniela Páterová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se