Prosincové Slovo místostarostky Daniely Páterové

Prosincové Slovo místostarostky Daniely Páterové

Daniela Páterová, DiS.

Milí spoluobčané,
měsíc listopad se nesl především v duchu tvorby rozpočtu na rok 2024. Děkuji všem vedoucím odborů za pečlivou přípravu jejich rozpočtů. Vím, že je to náročné a oceňuji jejich odpovědný přístup. Zároveň děkuji všem radním a finančnímu výboru za konstruktivní diskusi. Návrh rozpočtu bude projednán na pracovním setkání zastupitelů a předložen na prosincovém zasedání zastupitelstva města ke schválení. Součástí návrhu rozpočtu jsou již tradičně také finanční příspěvky spolkům, proto jsem se se zástupci spolků sešla a probrali jsme, jak se jim v letošním roce dařilo a co plánují na příští rok. Dohodli jsme se také na vzájemné spolupráci na akcích města.
Velkou radost mi udělaly výsledky již tradiční Sbírky potravin. I když jsme letos z kapacitních důvodů mohli být jen na prodejně Albert, i tak dokázali zákazníci věnovat 70 banánových krabic plných trvanlivých potravin a drogerie. Vše bude k dispozici občanům Mníšku, kteří se ocitli v tíživé životní situaci, prostřednictvím skladu potravin v Městském kulturním středisku. Zde je možné si potraviny vyzvednout vždy ve čtvrtek od 14 do 15 hodin. Děkuji všem dobrovolníkům, bez kterých by se tato akce nemohla konat.
Svátek 17. listopadu, Den boje za svobodu a demokracii, jsme oslavili nultým ročníkem Mníšeckého festivalu svobody a demokracie. Věřím, že jsme tak zahájili tradici a příští rok, kdy bude 35. výročí Sametové revoluce, se uskuteční první ročník festivalu.
Zdá se mi, že s blížícím se koncem roku se zvyšuje počet zajímavých akcí. Dovolte mi proto, abych vás pozvala v sobotu 2. 12. od 14 hodin na výroční 20. Knoflíkový trh, který se poprvé v historii bude konat na prostranství před školou. Těším se, že se s mnohými z vás potkáme a budeme mít čas a prostor prohodit alespoň pár slov. V neděli 3. 12. od 16 hodin proběhne Světlo adventní na mníšeckém náměstí, v 17:30 bude slavnostně rozsvícen vánoční strom a postupně také vánoční výzdoba v celém městě. Od 18 hodin bude v kostele sv. Václava koncert. Vánoční atmosféru navodí již tradiční akce spolku Rorejs Na Vánoce dlouhý noce v sobotu 9. 12. od 14 hodin na farní zahradě. Přeji nám všem, abychom našli v adventním čase prostor pro zklidnění a zamyšlení nad událostmi letošního roku. Své zážitky a dojmy pak můžeme vzájemně sdílet během Předčasného Silvestra, který již tradičně proběhne dne 30. 12. Přijďte si dát čaj nebo svařák, pozdravit se s rodinou, přáteli i známými a symbolicky se rozloučit s uplynulým rokem. Těším se na vás.

Vaše Daniela Páterová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se